Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr hab. Wojciech Śmieja, prof. UŚ współorganizatorem międzynarodowego sympozjum

10.06.2024 - 11:59 aktualizacja 10.06.2024 - 13:57
Redakcja: am

Miło nam poinformować, że w dniach 19-20 czerwca 2024 odbędzie się międzynarodowe sympozjum Central-European Masculinities in a Comparative Perspective, współorganizowane przez dr. hab. Wojciecha Śmieję, prof. UŚ z Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego UŚ i z udziałem prof. Filipa Mazurkiewicza z Instytutu Polonistyki, a także doktorantki Szkoły Doktorskiej, p. Aleksandry Dębińskiej.

Podczas wydarzenia odbędą się interdyscyplinarne panele i dyskusje poświęcone aktualnemu stanowi wiedzy w dziedzinie Critical Studies on Men and Masculinities (CSMM) subdyscyplinie gender studies oraz metodom i kierunkom dalszych badań, przygotowujące grunt pod międzynarodową konferencję, która odbędzie się w Katowicach w dniach 14-15 listopada 2024.

 

Sympozjum organizowane jest przez CEFRES (French Research Center in Humanities and Social Sciences) w ramach projektu badawczego Central European Masculinities, przy wsparciu francuskiego Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych (MESR, Program PARCECO), we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Instytutem Literatury Czeskiej, Czeskiej Akademii Nauk (ÚČL AVČR) oraz Wydziałem Literatury Czeskiej i Porównawczej Uniwersytetu Karola (ÚČLK FF UK).

Więcej informacji oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie CEFRES.

Grafika z napisem International workshop Central-European Masculinities in a Comparative Perspective, z tła wyłania się sylwetka mężczyzny

return to top