Prof. dr hab. Dariusz Rott stypendystą w programie POLONISTA NAWA

22.07.2024 - 09:28 aktualizacja 25.07.2024 - 10:51
Redakcja: kajastruzyk

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Polonistyki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymał stypendium wyjazdowe w ramach programu POLONISTA NAWA na realizację trzymiesięcznego programu naukowo-dydaktycznego na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (Republika Czeska). Celem Programu jest upowszechnianie języka polskiego i popularyzacja studiów oraz badań polonistycznych i polonoznawczych na świecie. Dzięki ofercie wyjazdowej polscy naukowcy i nauczyciele akademiccy mogą realizować projekty badawcze i dydaktyczne w zagranicznych ośrodkach akademickich, które prowadzą studia polonistyczne, polonoznawcze lub slawistyczne z językiem polskim przynajmniej na poziomie licencjackim. W bieżącej edycji programu stypendia wyjazdowe otrzymało czternaścioro naukowców.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prof. Dariusz Rott from the Institute of Polish Studies at the Faculty of Humanities of the University of Silesia in Katowice was awarded a visiting fellowship under the POLONISTA NAWA programme to implement a three-month research and educational programme at the Palacký University Olomouc (Czechia).

The programme aims to promote the Polish language and Polish studies and research abroad. Thanks to the mobility offer, Polish researchers and academics have the opportunity to carry out research and teaching projects in foreign academic centres that offer Polish studies or Slavonic studies with Polish at least at the undergraduate level. In the current edition of the programme, fellowships were granted to 14 researchers.

Congratulations!