Debata pt. „Edukacja w czasach kryzysu”

02.12.2021 - 14:28, aktualizacja 02.12.2021 - 14:28
Redakcja: am

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku o godz. 14.00 w Kinie Kosmos odbędzie się debata poświęcona edukacji jako przestrzeni, w której odpowiednie idee i zaangażowanie w ich realizację stworzyłyby dogodne warunki do przezwyciężania różnego rodzaju kryzysów. Spotkanie przedstawicieli oświaty z naukowcami pozwoli spojrzeć na to zagadnienie interdyscyplinarnie.

W debacie wezmą udział:

• dr Marek Kaczmarzyk, prof. UŚ,
  • Iwona Kruszewska-Stoły (WOM w Katowicach),
  • dr hab. Krzysztof Maliszewski, prof. UŚ,
  • dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ,
  • prof. dr hab. Bernadeta Niesporek-Szamburska,
  • dr Magdalena Ochwat,
  • Katarzyna Noworzyń (dyrektor III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach),
  • prof. dr hab. Piotr Skubała,
  • dr Katarzyna Sujkowska-Sobisz, prof. UŚ.

Debatę poprowadzi Dorota Prynda.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć za pośrednictwem fanpage’a Uniwersytetu Śląskiego oraz uniwersyteckiego kanału na platformie YouTube. Osoby zainteresowane udziałem stacjonarnym proszone są o potwierdzenie obecności do 4 grudnia 2021 roku poprzez formularz rejestracyjny.

Debata organizowana jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach we współpracy z Urzędem Miasta Katowice.

Wydarzeniem towarzyszącym spotkaniu jest seria trzech webinarów, na które obowiązuje osobna rejestracja (formularz zgłoszeniowy):

• 7 grudnia, godz. 17.00 – prof. dr hab. Katarzyna Krasoń, Poszukiwanie samego siebie w relacji z innymi – pedagogiczna praca z filmem nieoczywistym edukacyjnie;
  • 9 grudnia, godz. 18.00 – dr Anna Pyszkowska, Wsparcie dziecka o specjalnych potrzebach – teoria i praktyka;
  • 10 grudnia, godz. 17.00 – dr Anna Guzy, Jak zadbać o dobrostan w czasie kryzysu.

Rejestracja na webinary, które zostaną przeprowadzone za pośrednictwem platformy Zoom, trwa do 6 grudnia 2021 roku.

grafika promująca debatę - napis "Edukacja w czasach kryzysu", logo UŚ oraz logo Katowice dla odmiany