Italofonia 2023 – włoskie kino okiem filologa

23.03.2023 - 12:34, aktualizacja 11.04.2023 - 12:34
Redakcja: am
Tagi: Italofonia

Od 13 do 14 kwietnia 2023 roku obchodzone będą dni Italofonii. To coroczna impreza organizowana dla uczniów i nauczycieli szkół średnich mająca na celu popularyzację języka i kultury włoskiej oraz promocję kierunku filologia romańska na naszym Wydziale.

Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Włoskie kino okiem filologa”.

Pierwszy dzień będzie się odbywał od godz. 10.00 do 13.00 online na platformie YouTube. W tym czasie uczestnicy będą mogli spojrzeć na włoskie kino w sposób, w jaki patrzą specjaliści oraz poznać ofertę filologii romańskiej na Uniwersytecie Śląskim. W tym dniu zostanie też rozwiązany konkurs filmowy „Perche` vale la pena di studiare l`italiano”.

Drugiego dnia od godz. 9.00 do 13.00 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Grota Roweckiego 5) uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wykładowców UŚ. W tym samym czasie dla nauczycieli odbędzie się szkolenie prowadzone m.in. przez Tellisa Marina.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się zapisać. Informacje dotyczące m.in. zgłoszeń są dostępne u organizatorów pod adresem: italofonia.wh@us.edu.pl.

plakat informujący o wydarzeniu

flaga Włoch powiewająca na tle nieba