Słoweńska muzyka rozrywkowa od lat 80. do dziś

11.01.2022 - 12:56, aktualizacja 11.01.2022 - 12:56
Redakcja: am
Tagi: prelekcja

Zapraszamy na prelekcję Słoweńska muzyka rozrywkowa od lat 80. do dziś.

Na poprzednim spotkaniu dotyczącym słoweńskiej muzyki rozrywkowej dr Andrej Šurla mówił o złotych latach słoweńskiej piosenki estradowej, początkach rocka, eksplozji punka i nowej fali. Tym razem poznamy grupy muzyczne i wykonawców, którzy kształtowali słoweński rock i pop od lat 80. ubiegłego wieku do dziś.

Lata 80. przyniosły eksplozję kreatywnego rocka i początki heavy metalu, a także wspaniałą muzykę elektroniczną. Na późniejszy rozwój sceny muzycznej prawdopodobnie wpłynęły – tak pozytywnie, jak i negatywnie – przemiany społeczne, związane między innymi z uzyskaniem przez Słowenię niepodległości. Tak czy inaczej, nawet na mniejszej scenie muzycznej, jaką jest scena słoweńska, można znaleźć różnorodną, interesującą i wartościową muzykę rozrywkową we wszystkich gatunkach.

Link do wydarzenia na platformie Zoom: https://uni-lj-si.zoom.us/j/92721908703

Prelekcja odbędzie się w języku słoweńskim.

Zapraszają słoweniści z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Centrum Języka Słoweńskiego jako Obcego.

flaga Słowenii