Spotkania z udziałem prof. dra hab. Jacka Leociaka

20.03.2023 - 11:05, aktualizacja 20.03.2023 - 11:05
Redakcja: mn

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia z udziałem prof. dra hab. Jacka Leociaka:

• wykład „Podziemia Muranowa”, który odbędzie się 22 marca o godz. 17.00 w Kinie Akademii Sztuki Pięknych w Katowicach przy ul. Raciborskiej.
  • 23 marca o godz. 13.00 prof. dr hab. Adam Dziadek będzie rozmawiał z prof. dr hab. Jackiem Leociakiem o jego najnowszej książce „Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach” („Czarne”, Wołowiec 2022). Spotkanie odbędzie się w Sali Z. J. Nowaka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4, Katowice)
prof. dr hab. Jacek Leociak

Prof. dr hab. Jacek Leociak – kierownik Zakładu Badań nad Literaturą Zagłady w Instytucie Badań Literackich PAN, członek założyciel Centrum Badań nad Zagładą Żydów, redaktor rocznika „Zagłada Żydów. Studia i Materiały”. Opublikował m.in. Getto warszawskie (wspólnie z Barbarą Engelking), Doświadczenia graniczne. Spojrzenia na warszawskie getto, Młyny boże (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), Biografie ulic (Nagroda Klio), Wieczne strapienie i Warszawski trójkąt zagłady (z Zofią Wiślicką-Żmijewską i Arturem Żmijewskim). Razem z Barbarą Engelking przygotował koncepcję galerii Zagłada w Muzeum POLIN. W 2019 roku został uhonorowany Nagrodą im. Kazimierza Wyki.