Tydzień mózgu 2024

01.03.2024 - 12:25, aktualizacja 01.03.2024 - 12:25
Redakcja: am

Od 11 do 15 marca 2024 roku na Uniwersytecie Śląskim odbywać będzie się Tydzień Mózgu 2024 w Katowicach, w ramach światowego Brain Awareness Week.

Podczas obchodów tego naukowego święta, odbędą się popularnonaukowe wykłady zarówno stacjonarne, jak i online, skupiające się na wszystkim, co związane z mózgami, ich rozwojem, pochodzeniem i działaniem!

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neuronauki, neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów/ek, uczniów/ennic oraz wszystkich zainteresowanych osób.

Dla uczestników przewidziano szereg wykładów otwartych, które będą odbywać się w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, aula B.1.1).

Na wydarzenie zapraszają: Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska, Instytut Inżynierii Biomedycznej, Instytut Filozofii oraz Koło Naukowe Do Góry Mózgami.

Program Tygodnia Mózgu:

11 marca, pon, godz. 16.00 – dr Łukasz Jach, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Psychologii): „Wyobraźnia naturalnie dobrana”

12 marca, wt, godz. 16.00 – seminarium uczelniane – wykłady studenckie

link do transmisji

13 marca, śr, godz. 16.00 – dr hab. Katarzyna Ślebarska, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Psychologii): „Czego oczy nie(świadomie) widzą, czyli przekaz podprogowy i percepcja subliminalna”

link do transmisji

14 marca, czw, godz. 16.00 – dr Katarzyna Bogus (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Zakład Histologii): „Neurosteroidy – endogenna rola w mózgu ludzkim oraz potencjał terapeutyczny”. Wykład ten wyjątkowo odbędzie się w budynku przy ul. Bankowej 11, sala sympozjalna III

link do transmisji

15 marca, pt, godz. 16.00 – dr hab. inż. Teodor Buchner (Politechnika Warszawska, Zakład Fizyki Układów Złożonych): „Co naprawdę widać w EEG? Jak fizyka tkanki wpływa na obserwowalność sygnałów bioelektrycznych”

2024 tydzień mózgu w Katowicach 11-15 marca