Wieczór wśród gwiazd – wykład poświęcony pojęciu mindfulness oraz ćwiczenia uważności

08.05.2024 - 10:17, aktualizacja 08.05.2024 - 10:17
Redakcja: am

W czwartek 9 maja 2024 roku w godzinach 18:00-20:00 w spinPLACE w Klubie Rawa w Katowicach przy ulicy Bankowej 5, odbędzie się bezpłatne spotkanie „Wieczór wśród gwiazd” organizowane przez studentki Wydziału Humanistycznego.

Celem wydarzenia jest przybliżenie tematyki szeroko rozumianej uważności (mindfulness). Pierwsza część będzie mieć charakter wykładowy – poprowadzi ją dr Dagna Kocur – psycholog, certyfikowana trenerka uważności, a w części drugiej osoby uczestniczące w wydarzeniu będą mieli okazję doznać mocy uważności na własnej skórze – zostaną zaprezentowane ćwiczenia na „mięsień uważności” oraz praktyki, które można wprowadzić do swojej codzienności.

Całość spotkania odbywać się będzie w przyjemnym klimacie gwiezdnego nieba wykreowanego przez organizatorki.

Uważność polega na tym, aby być w życiu w pełni przytomnym. Polega na dostrzeganiu wyrazistej niepowtarzalności każdej chwili. Czujemy się wtedy bardziej żywi. Zyskujemy też bezpośredni dostęp do własnego ogromnego potencjału umożliwiającego wgląd, transformację i zdrowienie.

Jon Kabat-Zinn