Wykład gościnny dra Zoltána Gyalókaya z Uniwersytetu Warszawskiego

27.03.2024 - 11:26, aktualizacja 27.03.2024 - 11:26
Redakcja: am

Dnia 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 14.00 na platformie MsTeams odbędzie się wykład dr Zoltána Gyalókaya zatytułowany „Paul of Levoča. The oeuvre within its Central European relations”.

Dr Gyalókay prowadzi badania nad rzeźbą i malarstwem Europy Środkowej ok. 1300-1550. W sposób szczególny interesuje się wszelkiego rodzaju relacjami zarówno między ośrodkami artystycznymi, jak i pomiędzy poszczególnymi twórcami oraz odbiorcami ich dzieł.

Wykład odbędzie się w ramach współpracy w ramach programu Erasmus+ Blended Intensive Programme nawiązanej pomiędzy Uniwersytetem Komeńskiego w Bratysławie, Uniwersytetem Masaryka w Brnie, Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

plakat informujący o wykładzie