Spotkanie dot. programu „Summer Work and Travel”

14.12.2019 - 08:52, aktualizacja 16.12.2019 - 08:54
Redakcja: an

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje spotkanie z konsulem Stanów Zjednoczonych Joelem Fitchem, które odbędzie się 16 grudnia 2019 roku o godz. 11.30 w auli nr 8. Konsul przybliży zasady uczestnictwa w programie Summer Work and Travel, skierowanym do studentów, którzy w czasie wakacyjnej przerwy mogą wyjechać do pracy do Stanów Zjednoczonych, a po skończonym kontrakcie mają 30 dni na podróżowanie po kraju. W programie zaplanowano także prezentację przedstawiciela agencji Camp Leaders, zajmującej się organizowaniem wyjazdów do USA, który opowie o kosztach wyjazdu, potrzebnych dokumentach i ostatecznym terminie składania podań.

Joel Fitch jest wicekonsulem w Konsulacie Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed przyjazdem do Polski pracował jako dyplomata w Konsulacie Generalnym USA w Sao Paulo w Brazylii, Ambasadzie USA w Brazylii oraz w Ambasadzie USA w Angoli. Urodził się w Atlancie, jednak większość swojego życia spędził za granicą. Ukończył studia międzykulturowe na Indiana Wesleyan University. Mówi w języku polskim i portugalskim.