Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
Wydział Nauk Społecznych

Zawiadomienie o śmierci mgr Ilony Neffe

26.03.2021 - 13:22 aktualizacja 26.03.2021 - 13:22
Redakcja: mariamichniowska

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci mgr Ilony Neffe, wieloletniej pracownicy Wydziału Nauk Społecznych. Mgr Ilona Neffe była znana przede wszystkim jako propagatorka wiedzy o podpisie elektronicznym i profilu zaufanym, nauczycielka przedmiotów informatycznych, inicjatorka powstania pierwszych adresów poczty elektronicznej dla pracowników Wydziału. Zajmowała się Internetem jako medium hipermedialnym i interaktywnym, sztuczną inteligencją, kognitywistyką w edukacji i mediach, dziennikarstwem internetowym, e-learningiem oraz podpisem elektronicznym.
Prywatnie interesowała się ziołolecznictwem i dietetyką, ale największą pozazawodową pasją mgr Ilony Neffe była muzyka klasyczna, szczególnie opera; sama obdarzona wspaniałym głosem ukończyła kurs wokalistyki operowej i chętnie dzieliła się swoim talentem w gronie znajomych i przyjaciół.

Zapamiętamy Ją jako osobę z pasją i zaangażowaniem przekazującą wiedzę nie tylko studentom, ale również współpracownikom, których starała się „zarazić” podpisem elektronicznym. Człowieka o wielkiej kulturze osobistej, ale przede wszystkim miłego, serdecznego i otwartego na innych. Pozostanie w naszych sercach jako osoba pełna energii, życzliwości i zaangażowania w sprawy Instytutu i Wydziału, za co w ubiegłym roku została odznaczona nagrodą JM Rektora.

30 kwietnia skończyłaby 65 lat

return to top