Badania naukowe: „Nauczanie online vs nauczanie tradycyjne” zaprezentowane podczas spotkania online z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej.

30.03.2021 - 08:29 aktualizacja 07.04.2021 - 09:10
Redakcja: violettakulik

25 marca 2021 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Organizacji Harcerskich i Skautowych z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Podczas posiedzenia dr hab. Tomasz Huk z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prezentował wyniki badań „Nauczanie online vs nauczanie tradycyjne” oraz wyniki badań prowadzonych w Harcerskim Instytucie Badawczym. Badania dotyczyły funkcjonowania drużyn harcerskich podczas pandemii covid.
Dr hab. Tomasz Huk prowadził badania w ramach zespołu EduOnline, którego liderem jest dr Anna Brosch z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Badania zostały przeprowadzone w okresie od listopada 2020 roku do stycznia 2021 roku na próbie badawczej ponad 2000 uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.

Wśród celów badań ich autorzy wyróżniają:
– ocenę warunków nauczania online, w którym brali udział uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej;
– określenie wykorzystywanych mediów przez uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej podczas nauczania online;
– ocenę atrakcyjności nauczania online poszczególnych przedmiotów;
– określenie osób, na pomoc których mogli liczyć uczniowie 4-8 szkoły podstawowej podczas nauczania online;
– ogólną samoocenę uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.