Wizyta studentów kierunku BNiM w areszcie śledczym w Mysłowicach

08.06.2022 - 09:07 aktualizacja 08.06.2022 - 09:07
Redakcja: violettakulik

W dniach 31 maja i 1 czerwca 2022 roku studenci I roku studiów I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe wizytowali areszt śledczy w Mysłowicach.

Wizyty, które odbyły się w ramach zajęć z przedmiotu „System więziennictwa w Polsce i na świecie”, miały na celu skonfrontowanie teorii z praktyką. Studenci poznali zasady funkcjonowania placówki penitencjarnej, mogli wejść do celi zabezpieczającej i celi przejściowej, kaplicy więziennej, świetlicy oraz biblioteki. Zobaczyli również inne pomieszczenia aresztu, m.in. kantynę i tzw. spacerniak. Zapoznali się ponadto ze specyfiką oraz procesem rekrutacji do Służby Więziennej.

Wizyty w placówce zostały zorganizowane i przeprowadzone dzięki współpracy z mjr. Tomaszem Musiałem, zastępcą dyrektora Aresztu Śledczego w Mysłowicach.

Zdjęcia: https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-myslowice-wizyta-studentow-bezpieczenstwa-us-w-katowicach