Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Co gnębi dzieci w sieci? – podsumowanie spotkania

10.06.2022 - 09:18 aktualizacja 10.06.2022 - 09:21
Redakcja: violettakulik

Zachowania w wirtualnym świecie, zjawiska internetowe, nadużywanie internetu, dysfunkcje, prowadzące do niewłaściwych zachowań oraz wykorzystywanie wizerunku w mediach, to tematy spotkania z licealistami pt.: „Co gnębi dzieci w sieci?”, które odbyło się 9 czerwca br.
Uczniów z Katowic, Mysłowic i Gliwic powitała Dziekan ds. Strategii i Promocji dr hab. Patrycja Szostok-Nowacka, która opowiedziała o ofercie dydaktycznej na naszym wydziale i zachęcała młodzież do studiowania na Uniwersytecie Śląskim.

Podczas pierwszego wykładu dr Anna Brosch, której zainteresowania badawcze to: interakcje pośrednie dzieci i młodzieży oraz oddziaływanie przekazów medialnych na zachowania dzieci i młodzieży, opowiadała między innymi: kim są mikrocelebryci i co to jest sharenting.

Drugi wykład dotyczył nadużywania internetu i dysfunkcyjnego jego wykorzystywania, który prowadzi do niewłaściwych zachowań, nałogów, patologii, a nawet zaburzeń psychicznych. Wykład wygłosił dr. hab. Tomasz Huk, prof. UŚ, ekspert, którego zainteresowania badawcze oscylują wokół szkoły i jej przestrzeni, kompetencji kluczowych i mediów cyfrowych wykorzystywanych przez dzieci i nastolatki.

Wykłady wzbogacone były o prezentacje, przygotowane pod kątem młodzieży, na podstawie dobrze im znanych celebrytów z mediów społecznościowych oraz gier komputerowych. Prelegenci dzielili się również własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Serdeczne podziękowania dla Pani Doktor Anny Brosch oraz Pana Profesora Tomasz Huka, za przygotowanie i za poświęcony czas.

dr Anna Brosch i dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ

Uczestnicy spotkania na auli

return to top