O korupcji inaczej niż dotychczas

02.01.2023 - 08:00 aktualizacja 02.01.2023 - 08:01
Redakcja: violettakulik

Czy wiecie jakie zachowania z punktu widzenia prawa uznawane są za korupcję?

Zapraszamy do lektury książki „Korupcja i przeciwdziałanie korupcji w Polsce: wymiar psychospołeczny i prawnopolityczny” autorstwa dr. Macieja Marmoli i dr Agaty Olszaneckiej-Marmoli. W publikacji starają się oni odejść od utartego sposobu myślenia o korupcji, łącząc ustalenia z zakresu psychologii, prawa, ekonomii, socjologii i nauk o polityce. Z ich książki dowiecie się m.in. jak normy grupowe wpływają na skłonność do zachowań korupcyjnych, jakie zachowania z punktu widzenia prawa uznawane są za korupcję, jak zmieniało się postrzeganie korupcji w Polsce, jak zagrożenie korupcją oceniają eksperci, przedsiębiorcy i „zwykli obywatele” oraz czy w warunkach polskich możemy mówić o spójnej strategii przeciwdziałania korupcji.

Książka dostępna jest w wolnym dostępie na stronie: https://www.researchgate.net/publication/355202838_Korupcja_i_przeciwdzialanie_korupcji_w_Polsce_wymiar_psychospoleczny_i_prawnopolityczny

okładka książki przedstawia osobę w kajdankach trzymająca banknoty