Analiza działalności Rzecznika Praw Obywatelskich podczas pandemii COVID-19 w Polsce

10.03.2023 - 08:14 aktualizacja 27.03.2023 - 07:04
Redakcja: violettakulik

Artykuł autorstwa dr. Roberta Radka: Rzecznik Praw Obywatelskich i jego aktywność podczas pandemii COVID-19 (wybrane problemy) poświęcony jest analizie działalności Rzecznika Praw Obywatelskich podczas pandemii COVID-19 w Polsce.

Dotychczasowe doświadczenia powalają wyciągać wnioski co do działalności instytucji ombudsmana i problemów o charakterze społecznym, politycznym i prawnym, jakie wygenerowały w państwie różne regulacje zmierzające do eliminacji samego wirusa, jak i skutków jego występowania.

Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na wybrane problemy związane ze specyfiką działalności instytucji państwowych, w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, a także działania podejmowane w obszarze administracji, ochrony zdrowia i działalności gospodarczej. Autor stara się wykazać, że Rzecznik Praw Obywatelskich podejmował zintensyfikowane wysiłki na rzecz ochrony praw obywatelskich w okresie pandemii i wskazywał na kluczowe problemy z tym związane.

gazeta