Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

„O dzieciach, nastolatkach i zjawiskach internetowych” – wydarzenie realizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

28.03.2024 - 11:44 aktualizacja 28.03.2024 - 11:56
Redakcja: violettakulik

Jakie stopnie dzisiaj otrzymałeś?
Czy może coś przeskrobałeś?

Takie pytania najczęściej zadajemy dzieciom, które wracają ze szkoły. A może warto zapytać, czego się dzisiaj nauczyło, o czym rozmawiało z kolegami, jakie strony internetowe przeglądało, kogo poznało w sieci? Bo to bardzo ważne, z kim nasze dziecko rozmawia i jak zachowuje się w wirtualnym świecie.

23 kwietnia 2024 r. w  Galerii Teatru Korez o godz. 10:00 odbędzie się wydarzenie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizowane w ramach projektu: „Nauka jest wszędzie!”.

Wykład: „O dzieciach, nastolatkach i zjawiskach internetowych” skierowany jest dla wszystkich zainteresowanych tematem, w trakcie którego dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ oraz dr Anna Brosch opowiedzą czym jest zjawisko PUI, określane jako nadużywanie internetu lub dysfunkcyjne jego wykorzystanie, prowadzące do niewłaściwych zachowań, nałogów, patologii, a nawet zaburzeń psychicznych.

Wstęp wolny!

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Korez oraz Europe Direct Śląskie.

plakat z wydarzenia

return to top