Wizyta prof. Edyty Widawskiej i dr Sabiny Pawlik w Uniwersytecie Sofijskim

06.05.2024 - 09:49 aktualizacja 06.05.2024 - 09:49
Redakcja: violettakulik

W dniach od 21 do 24 kwietnia, dr hab. Edyta Widawska, prof. UŚ i dr Sabina Pawlik odbyły wizytę w Uniwersytecie Sofijskim im. św. Klemensa z Ochrydy, na zaproszenie prof. dr. Nikoliny Tsvetkovej, kierowniczki Katedry Studiów Europejskim na Wydziale Filozoficznym. Celem spotkania było pogłębienie współpracy między instytucjami, nakreślenie nowych obszarów współdziałania i wspólnych badań.

W ramach wizyty w dniu 22 kwietnia badaczki poprowadziły warsztaty ze studentami studiów licencjackich i magisterskich na temat różnorodności na uniwersytecie. W kolejnych dniach uczestniczyły w wydarzeniach organizowanych w ramach konferencji SUMMIT oraz w spotkaniu dotyczącym projektu VASCAPE (Values, Attitudes, Skills and Civic and Political Engagement), realizowanym przy współpracy obu badaczek z Uniwersytetu Śląskiego.

Prof Edyta Widawska i dr Sabina Pawlik