Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Ewolucja kluczem do zrozumienia człowieka – konferencja naukowa

13.05.2024 - 08:19 aktualizacja 13.05.2024 - 08:24
Redakcja: violettakulik

Serdecznie zapraszamy do udziału w 10. Konferencji Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji (PTNCE; The Polish Society for Human and Evolution Studies).
Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji jest jednym z największych tego typu stowarzyszeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Skupia i wspiera naukowców zainteresowanych stosowaniem podejścia ewolucyjnego w badaniach nad ludzkim zachowaniem.

Coroczne konferencje PTNCE to międzynarodowe spotkania gromadzące naukowców z bardzo różnorodnych dziedzin, takich jak antropologia, archeologia, biologia, nauki behawioralne, językoznawstwo, psychologia i prymatologia. Konferencje PTNCE to otwarta przestrzeń gromadząca wszystkich badaczy zainteresowanych wykorzystywaniem ram ewolucyjnych w różnorodnych dociekaniach naukowych.

W bieżącym roku konferencja Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji zostanie zorganizowana wraz z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniach od 17 do 20 września.

W trakcie wydarzenia swoje wykłady plenarne wygłoszą
prof. Gregory Bryant (University of California), prof. Jenny Tung (Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology) oraz prof. Virpi Lummaa (University of Turku).

Zapraszamy Państwa do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu w formie referatów, wystąpień typu flash talk oraz posterów. Swoje wystąpienia można zgłaszać do 20 czerwca 2024 r. za pośrednictwem formularza internetowego.

Informacje na temat wydarzenia oraz formularz do zgłaszania wystąpień dostępne są na stronie konferencji: PTNCE 2024 | Instytut Psychologii (us.edu.pl).

ewolucja człowieka

return to top