Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
Wydział Nauk Społecznych

Śląskie Seminarium Antyprzemocowe

23.06.2026 - 12:28 aktualizacja 23.06.2026 - 14:51
Redakcja: violettakulik

25 czerwca 2026 r. o godzinie 10:00 Café Operacyjna (na pierwszym poziomie) w  spinPLACE w Katowicach, odbędzie się inauguracyjna edycja Śląskiego Seminarium Antyprzemocowego. 

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zaprasza Zespół Interdyscyplinarny do Badania Agresji działający na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W planie seminarium przewidziano:

  • Wykład plenarny prof. dr hab. Daniel Boduszek (USWPS)
  • Profil psychologiczny sprawcy i ofiary przemocy psychicznej
  • Sesja referatowa
  • Interwencje dla osób stosujących przemoc – przegląd aktualnych trendów w praktyce opartej na dowodach – dr Marcin Moroń (UŚ)
  • Cechy narcystyczne u osób agresywnych społecznie: Narracyjny przegląd badań i rekomendacje do pracy interwencyjnej – zespół IGRA (UŚ)
  • Modele pracy z osobami stosującymi i doświadczającymi przemocy w Hiszpanii: od rozwiązań systemowych do interwencji psychologicznych – dr Magdalena Rode (UŚ)
  • Dyskusja panelowa
  • Jak badania naukowe mogą wspierać praktykę pracy klinicznej w sytuacjach przemocy i agresji?
  • Wywiady fokusowe i networking

Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać za pomocą formularza zdalnego: https://forms.cloud.microsoft/e/JtSr6Z0dZG?origin=lprLink

Formularz będzie aktywny do 17 czerwca 2026 roku. Wydarzenie jest w pełni bezpłatne, przewidziane są zaświadczenia o udziale w wydarzeniu szkoleniowym w wymiarze 6h oraz udostępnione materiały szkoleniowe w formie dokumentu pdf.

Zapraszamy do kontaktu w sprawach organizacyjnych i merytorycznych: marcin.moron@us.edu.pl lub silesian.av.seminar@us.edu.pl

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

plakat

return to top