Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

#UŚwspiera – kolejne przyłbice wydrukowane przez doktorantów Wydziału przekazane do szpitali

11.04.2020 - 08:25 aktualizacja 16.04.2020 - 08:54
Redakcja: jp
Tagi: #uśwspiera, druk 3D

Kolejne partie przyłbic wyprodukowane przez doktorantów z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych zostały w piątek 10.04.2020 r. przekazane szpitalom do użytku pracowników służby zdrowia.

Mgr inż. Paweł Świec oraz mgr inż. Piotr Salwa z Instytutu Inżynierii Materiałowej przekazali łącznie 55 przyłbic wydrukowanych w laboratoriach Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Przyłbice przekazano do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz do Zakładu Pulmonologii w Tarnowskich Górach.

Przyłbice zostały wydrukowane z odpornych na standardowe metody sterylizacji materiałów – ABSu oraz PETu, przy użyciu zmodyfikowanych przez doktorantów modeli przyłbic Prusy.

Zespól pracuje w dalszym ciągu produkując kolejne partie przyłbic. Wciąż aktualny pozostaje apel do producentów materiałów do drukarek 3D o przekazanie szpul materiału koniecznego do wydrukowania kolejnych przyłbic.

mgr inż, Piotr Salwa oraz mgr inż. Paweł Świec wraz z gotowymi do dostarczenia przyłbicami w laboratorium druku 3D, budynek SMCEBI

mgr inż, Piotr Salwa oraz mgr inż. Paweł Świec wraz z gotowymi do dostarczenia przyłbicami w laboratorium druku 3D. Budynek SMCEBI.
fot. Piotr Salwa.

return to top