Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dzień Bez Komputera | mgr inż. Tomasz Wesołowski

03.05.2022 - 07:00 aktualizacja 27.05.2022 - 11:17
Redakcja: magdakorbela
Tagi: informatyka, komputer, offline, online

3 maja

DZIEŃ BEZ KOMPUTERA

Save the date with our scientists

Dnia 3 maja obchodzony jest Dzień bez komputera.

A gdyby tak dzisiaj wyjść z matrixa? Da się? Na te pytania odpowiada mgr inż. Tomasz Wesołowski, z zawodu i zamiłowania informatyk. Coś w tym jest.

„Kartka z kalendarza” to cykl artykułów, które powstawały z okazji różnych nietypowych świąt. Autorami prezentowanych materiałów są studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.


fot. archiwum prywatne

mgr inż. TOMASZ WESOŁOWSKI


asystent, informatyka

wyświetl publikacje

📵 Praktycznie całe nasze życie staje się cyfrowe, szczególnie teraz, kiedy narzucono nam różne ograniczenia: bank – elektroniczny, poczta – elektroniczna, kino – internetowe, nawet kontakt z przyjaciółmi – portale społecznościowe.

 

Informatycy mają się jeszcze gorzej, ciągle komputer, telefon, tablet, zadania, taski… Szczerze – już nie wyobrażam sobie życia bez smartfona, zastanawiam się jak to robiliśmy jeszcze kilkanaście lat temu gdy ich po prostu nie było.

 

📵 Zdarza się czasem, że wszystko co widzimy w ciągu dnia to tylko ekran – ale tyle przez to tracimy. Tylko czy da się przeżyć przynajmniej jeden dzień bez komputera, bez całej tej elektroniki, bez Internetu?

 

📵 Da się! A nawet trzeba i to ja, informatyk z zawodu i zamiłowania, namawiam Was – wyłączcie bezpieczniki, odłączcie routery i wyjdźcie z domów!! Sprawdźcie, czy wiosna już przyszła i jak rośnie trawa – posadźcie kwiatka, odwiedźcie krasnale albo Smoka Wawelskiego, odkurzcie rowery i rolki, skoczcie ze spadochronem, zagrajcie w paintball albo… po prostu idźcie na spacer i uśmiechnijcie się do kogoś mimo maseczki.

 

📵 Nie bójcie się, przez ten jeden dzień cyfrowy świat się nie zawali, to co zobaczycie bez ekranu komputera może Was zdziwić – i to mówię Wam ja, pasjonat wszystkiego co cyfrowe, ale jeszcze większy wszystkiego co poza ekranem.

return to top