Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Perspektywy Women in Tech Summit 2022 | Zaproszenie dla studentek i studentów oraz kadry uczelni

25.05.2022 - 08:54 aktualizacja 15.11.2022 - 10:16
Redakcja: jp
Tagi: perspektywy, women in tech summit

Drogie Studentki, Studenci, Wykładowczynie i Wykładowcy,

Już za chwilę startuje czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit 2022, które odbędzie się 7-8 czerwca 2022 w warszawskiej hali EXPO XXI oraz online i gościć będzie ponad 5 000 uczestniczek i uczestników z 50 krajów świata. Wydarzeniu patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki, Prezydent m.st. Warszawy, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, 60 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

Summit to 2 niezwykle intensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem 4 scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo). Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.  Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Dodatkowo Perspektywy Women in Tech Summit ma ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia i pozostawimy po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat.

Aby dostać darmowy bilet studencki poprosimy o zaaplikowanie przez formularz grantowy.

Dla pracowników zainteresowanych Summitem dostarczymy darmowe kody na bilety – w tym celu prosimy o wypełnienie formularz dla kadry.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

return to top