Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Umowa o współpracy dydaktycznej | Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach Śląskich

27.06.2022 - 09:42 aktualizacja 27.06.2022 - 11:03
Redakcja: jp
Tagi: współpraca ze szkołami

|tekst: Iwona Kantorysińska|
|zdjęcia: Iwona Kantorysińska|

W dniu 8 czerwca 2022 r., dokładnie w dniu, gdy nasza uczelnia świętował swoje 54-te urodziny, została podpisana „Umowa o współpracy dydaktycznej” między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM im. Piotra Kołodzieja w Siemianowicach Śląskich. Wydarzenie było sformalizowaniem i poszerzeniem wspólnych działań trwających już od kilku miesięcy.

W czasie roboczego spotkania, w którym uczestniczyły: dyrektor szkoły Pani mgr Katarzyna Stronczek, doradca zawodowy mgr Ewa Boryca oraz koordynator ds. współpracy ze szkołą z ramienia WNST dr Paulina Trybek, omówiono zasady współpracy na najbliższy okres, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji zajęć w klasie językowo-informatycznej z programowaniem począwszy od roku szkolnego 2022/23, którą Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ obejmuje patronatem w czasie całego czteroletniego cyklu kształcenia.

Objęcie patronatem wyżej wspomnianej klasy ma na celu poszerzenie zakresu realizowanych treści dydaktycznych dzięki możliwości korzystania przez uczniów i nauczycieli zarówno z wiedzy merytorycznej pracowników, jak i z bazy Uczelni w ramach warsztatów i wykładów, a także wsparcie merytoryczne w zakresie treści realizowanych w ramach rozszerzenia z informatyki oraz w obszarze programowania.

Oprócz szczególnego wsparcia deklarowanego przez pracowników WNST dla klasy językowo-informatycznej z programowaniem, do której nabór wkrótce się rozpocznie, nadal będziemy współpracować ze szkołą w ramach projektu „Kształcenie dla Przyszłości”, dzięki któremu cała społeczność szkolna ZSTiO MERITUM w Siemianowicach Śląskich będzie miała możliwość poszerzenia i uzupełnienia wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych i technicznych.

od lewej: dr Paulina Trybek, mgr Katarzyna Stronczek, mgr Ewa Boryca

return to top