Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych na Metropolitalnych Dniach Energii

23.09.2022 - 10:25 aktualizacja 23.09.2022 - 11:11
Redakcja: jp
Tagi: dni energii, energia

Miło nam poinformować, że mgr inż. Patrycja Osak z Instytutu Inżynierii Materiałowej reprezentowała Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych podczas Metropolitalnych Dni Energii.

17 września 2022 r. w miastach i gminach Metropolii odbył się finał Metropolitalnych Dni Energii. Metropolitalne Dni Energii to nie tylko pokazy, eksperymenty i warsztaty dla najmłodszych – to także możliwość łatwego zapoznania się z ekologicznymi programami realizowanymi w Katowicach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach odbyły się warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzących kierunki związane z energetyką i ochroną środowiska. Warsztaty prowadziła mgr inż. Patrycja Osak. Podczas zajęć została przedstawiona tematyka związana z energetyką wodorową, a także odnawialnymi źródłami energii. Odbył się również pokaz auta zasilanego wodorem.

Mgr inż. Patrycja Osak jest pracownikiem Instytutu Inżynierii Materiałowej. Jest laureatką wielu nagród oraz medali. Jest kierownikiem w projekcie pn. „Otrzymanie i charakterystyka nanorurek tlenkowych otrzymanych na powierzchni tytanu do zastosowania w systemach kontrolowanego uwalniania leków” w ramach II edycji konkursu „Swoboda badań”. Jest także autorem „Kartki z kalendarza – Dzień uśmiechu”

nauczycielka prezentujaca uczniom model

fot. Metropolia GZM
źródło: Facebook

O mgr inż. Patrycji Osak: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/miedzynarodowy dzien kobiet w inżynierii

Kartka z kalendarza | 1 października – Światowy dzień uśmiechu: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/dzien usmiechu

return to top