Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Prof. Michał Baczyński sekretarzem Polskiego Towarzystwa Zbiorów Rozmytych

25.10.2022 - 09:00 aktualizacja 25.10.2022 - 11:27
Redakcja: jp
Tagi: polfuzz, zbiory rozmyte

Miło nam poinformować, że w dniu 24.05.2022 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS: 0000967336 zostało zarejestrowane nowo powstałe Polskie Towarzystwo Zbiorów Rozmytych (zwane w skrócie POLFUZZ, ang. Polish Society for Fuzzy Sets). POLFUZZ powstało formalnie 11 marca 2022 roku, siedzibą jest miasto Rzeszów, a strona internetowa znajduje się pod adresem https://polfuzz.org/ .

Inicjatywa sformowania organizacji zrzeszającej badaczy z Warszawy, Poznania, Rzeszowa oraz Katowic powstała podczas konferencji „Imprecise and Uncertain Information Modeling – Theory and Applications”, która odbyła się w Poznaniu w dniu 6 grudnia 2019 roku.

Celem stowarzyszenia jest niezarobkowe zrzeszanie osób zajmujących się rozwojem, promowaniem i rozpowszechnianiem teorii i zastosowań zbiorów rozmytych oraz zagadnień pokrewnych.

Funkcję Sekretarza nowo powstałego Stowarzyszenia pełni prof. dr hab. Michał Baczyński, zaś skarbnikiem jest dr Katarzyna Miś, oboje z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ w Katowicach.

W imieniu Zarządu Głównego POLFUZZ serdecznie zapraszamy do działań popularyzujących teorię i zastosowania zbiorów rozmytych oraz zagadnień pokrewnych.

return to top