Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

13.06.2023 - 09:39 aktualizacja 13.06.2023 - 09:43
Redakcja: jp
Tagi: profesor

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. inż. Artur Chrobak otrzymał tytuł naukowy profesora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę postanowieniem z dnia 8 maja 2023 r.

Prof. dr hab. inż. Artur Chrobak swoją karierę zawodową związał z Instytutem Fizyki im. im. Augusta Chełkowskiego i jest członkiem Zespołu Badawczego Fizyki Fazy Skondensowanej.  Naukowo zajmuje się magnetyzmem i materiałami magnetycznymi, a w swoich badaniach łączy fizykę fazy skondensowanej z inżynierią materiałową.

Prof. dr hab. inż. Artur Chrobak jest autorem lub współautorem wielu publikacji tematycznie związanych z technologią, badaniami podstawowymi oraz modelowaniem materiałów magnetycznych.
Wyświetl publikacje