Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

WNST na Nocy Naukowej z Uniwersytetem Śląskim | 23.11.2023 r.

24.11.2023 - 10:37 aktualizacja 29.11.2023 - 14:38
Redakcja: jp

Za nami Noc Naukowa z Uniwersytetem Śląskim pełna wrażeń i nowej wiedzy. To było niesamowite doświadczenie, pełne fascynujących prezentacji, warsztatów i dyskusji. Spotkania z pasjonującymi ludźmi, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin nauki.
Nie tylko można było poszerzyć swoje horyzonty w ulubionej dziedzinie nauki, ale także odkryć wiele nowych obszarów.

Bardzo dziękujemy za wystąpienia Pani prodziekan ds. kształcenia i studentów dr hab. Ewie Malickiej oraz ambasadorowi kierunku informatyka dr. inż. Przemysławowi Kudłacikowi.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

Dziękujemy:

• Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Śląskiego „Aqua Regia” i Instytut Chemii
    członkowie Koła przedstawiali ciekawe eksperymenty chemiczne takie jak „Sztuczny śnieg” oraz „Sztuczna krew”. Na stanowisku warsztatowym prezentowano także związki luminescencyjne oraz postery opisujące syntezę tychże związków.
  • Koło Naukowe Mikromechatronik i Instytut Inżynierii Materiałowej
    w składzie: Alicja Szczygieł, Barbara Pączek, Dawid Kurczek, Hubert Olejarski, Gabriel Mitas, Dominik Dusza, Grzegorz Nejman, Marcin Auer, Dmytro Lukash za przygotowanie posteru i prezentację pozycjonera do miernika wad postawy.
  • Instytut Inżynierii Biomedycznej
    w składzie: dr Paweł Janik, mgr inż. Michał Pielka i mgr inż. Petro Kovalchuk za prezentację gier rehabilitacyjnych wykorzystujących sensorowy system akwizycji ruchu, programowalną kamizelkę do udrażniania dróg oddechowych oraz ubieralny system do monitorowania oddechu, pulsu i pozycji ciała.
  • Instytut Informatyki

———————————–
Fot.: Tomasz Grząślewicz – CKM, KN Aqua Regia, KN Mikromechatronik, Instytut Inżynierii Biomedycznej