Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Karolina Kowalska Doktorantką Roku

11.06.2024 - 09:31 aktualizacja 11.06.2024 - 12:21
Redakcja: jp
mgr Karolina Kowalska | Fot. archiwum prywatne

Miło nam poinformować, że mgr Karolina Kowalska otrzymała Wyróżnienie Rektora UŚ w XVI edycji konkursu za osiągnięcia naukowe jako doktorantka w dyscyplinie nauki chemiczne w Szkole Doktorskiej UŚ.

Obszar, w którym realizuje badania, jest związany z materiałami dla nieorganicznej optoelektroniki. Prowadzone przez nią prace badawczo-rozwojowe nad nowatorskim szkłem tytanowo-germanianowym przyczyniają się do rozwoju dziedziny światłowodów optycznych i laserów, aby urządzenia, z których na co dzień korzystamy, działały dłużej, szybciej oraz bezpieczniej dla środowiska. Jej największe osiągnięcia to m.in. autorstwo/współautorstwo w 16 publikacjach naukowych, a także w uznanych i często cytowanych czasopismach międzynarodowych, dwukrotne przyznanie zwiększonego stypendium doktoranckiego dla 10% najlepszych doktorantów szkół doktorskich w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej za osiągnięcia naukowe, dwukrotne uzyskanie III miejsca za najlepszy komunikat ustny podczas VII oraz VIII Szczecińskiego Sympozjum Młodych Chemików.

Opiekunem naukowym mgr Karoliny Kowalskiej jest prof. dr hab. Wojciech Pisarski, a swoje badania prowadzi w Zespole Spektroskopii i Materiałów Luminescencyjnych w Instytucie Chemii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🏆

Gala XVI edycji Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego | Fot. Przemysław Kowal

Gala XVI edycji Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego | Fot. Przemysław Kowal

return to top