Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych

27.10.2021 - 09:28, aktualizacja 28.10.2021 - 11:15
Redakcja: jp

 Za niecały miesiąc w dniach od 12 do 14 listopada br. odbędzie się na naszym wydziale Międzynarodowy Konkurs Studenckich Drużyn Matematycznych (ISTCiM 2021). Konkurs jest adresowany do każdego studenta na dowolnym etapie studiów (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie do trzeciego roku), zainteresowanego matematyką. Jako cele stawia sobie m.in. wspieranie przyjaznych relacji – również międzynarodowych – między studentami szkół wyższych oraz promocję współpracy online i rozwój umiejętności interpersonalnych w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Zadania konkursowe są różnego stopnia trudności i należy się zrażać, jeśli nawet żadnego nie uda się rozwiązać. Najważniejszym celem konkursu jest bowiem utrzymywanie żywego zainteresowania matematyką płynącego ze stawiania czoła niestandardowym, często bardzo ciekawym i zaskakującym wyzwaniom.
Ze względu na ewentualne obostrzenia epidemiczne w konkursie można też uczestniczyć w formie on-line (tylko w części drużynowej). Mamy nadzieję, że pozwoli to na uczestnictwo znacznie większej liczbie chętnych niż w ubiegłym edycjach. W zeszłorocznym konkursie uczestniczyli studenci m.in. z Wrocławia, Poznania, Krakowa, Torunia, czy Gdańska, jak również m.in. z Rosji, Rumunii, Ukrainy czy Turkmenistanu! Jest to zatem doskonała okazja do reprezentowania naszego Instytutu na forum międzynarodowym.

Zapraszamy każdego studenta na dowolnym etapie studiów (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie do trzeciego roku) zainteresowanego matematyką do utworzenia lub dołączenia do drużyny. W konkursie biorą udział drużyny składające się z maksimum pięciu zawodników. Członkowie drużyn nie muszą być z tej samej uczelni lub kraju. Aby zgłosić drużynę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy pd adresem http://istcim.math.us.edu.pl/index.php?p=111

Konkurs jest międzynarodowy, językiem obowiązującym jest więc angielski. Nie należy jednak się zrażać, jeśli ktoś nie mówi płynnie (albo wcale) w tym języku. W drużynie wystarczy jedna osoba, która nim włada, aby przetłumaczyć najpierw zadania, a potem rozwiązania. Dyskusje wewnątrz drużyny można prowadzić w dowolnych językach, jakich się zapragnie.

Więcej o konkursie można przeczytać w regulaminie na http://istcim.math.us.edu.pl/index.php?p=101


Serdecznie zapraszamy
Komitet Organizacyjny ISTCiM 2021

return to top