Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

25.11.2022 - 08:40, aktualizacja 25.11.2022 - 12:16
Redakcja: jp
Tagi: erasmus+

Serdecznie zapraszamy studentów kierunków informatyka i informatyka stosowana na wykład w ramach programu ERASMUS+ pt. „Phyton w praktycznych zastosowaniach”, który wygłosi Profesor Peter Saloun z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, Republika Czeska.

O wykładzie: Pyton w praktycznych zastosowaniach

Tematyka wykładu będzie skupiała się na praktycznym przedstawieniu zastosowań języka Python. Poruszone zostaną zagadnienia takie jak konwersja audio, wideo, i zdjęć, tworzenie tag-cloud, praca z mapami i warstwami nad nimi. Wykład będzie stanowił swoiste studium przypadków, problemów rzeczywistych i ich rozwiązań zaprogramowanych w języku Python.

Zobaczysz jak przekształcać formaty audio, wideo oraz zdjęcia w różnych rozdzielczościach i dokonywać ich kompresji. Zobaczysz jak przetwarzać język naturalny oraz tworzyć atrakcyjne tagi. Przedstawione zostaną praktyczne porady związane z mapami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów kierunku informatyka i informatyka stosowana, a także pozostałych zapalonych programistów.

O prowadzącym: Peter Saloun, PhD, Associated Professor

Palacky Universytet w Ołomuńcu.
Faculty of Education, Department of Technical Education and Information Technology.

Petr Saloun urodził się w Ołomuńcu, w Republice Czeskiej. Stopień doktora w dyscyplinie informatyka uzyskał w 2002 roku na Technical University w Pradze. Jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki VSB–Technical University w Ostrawie. Od 2019 roku zajmuje to samo stanowisko na Wydziale Pedagogicznym Palacky University in Olomouc w Czechach.

Główne zainteresowania naukowe Profesora dotyczą przetwarzania dużych zbiorów danych, systemów informacyjnych, systemów spersonalizowanych, systemów adaptacyjnych, zagadnień e-learningu, sekwencyjnego i równoległego parsowania języków formalnych oraz programowania obiektowego.

Prof. Peter Saloun | fot. archiwum prywatne