Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Rok Kopernika: Kosmos i my | Panel dyskusyjny 2023

17.11.2023 - 10:42, aktualizacja 30.11.2023 - 08:33
Redakcja: jp
Tagi: instytut fizyki, Mikołaj Kopernik

Instytut Fizyki im A. Chełkowskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Katowicach zapraszają na kolejną dyskusję panelową: „Rok Kopernika: Kosmos i my”. Tegoroczne wydarzenie to niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajemnice kosmosu ale też poznać bliżej życie oraz dokonania Mikołaja Kopernika.

W ramach wydarzenia zaproszeni naukowcy odkryją przed uczestnikami nieznane fakty z młodości Mikołaja Kopernika. Zabiorą uczestników w podróż przez fascynującą ewolucję Wszechświata. Pokażą, w jaki sposób obserwacje astronomiczne potwierdzają kopernikańską teorię heliocentryczną i przedstawią fascynujące aspekty gwiazd neutronowych. Odkryją sekrety promieniowania kosmicznego i opowiedzą o badaniach prowadzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przybliżą także nowoczesne technologie pozwalające na odkrywanie niewidocznych aspektów kosmosu i opowiedzą o kosmosie pełnym nierozwikłanych zagadek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.ptf.us.edu.pl

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 grudnia 2023 r. w Auli P/0/05 na terenie kampusu chorzowskiego Uniwersytetu Śląskiego (ul. 75. Pułku Piechoty 1a, Chorzów).

Wydarzenie będzie transmitowane online na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego:
Rok Kopernika: Kosmos i my – transmisja: 01.12.2023 g. 08:00

Wydarzenie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

Plakat wydarzenia
return to top