Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Konferencja „CyberSecurity Roadshow 2021–22”

21.05.2021 - 11:35, aktualizacja 21.05.2021 - 11:48
Redakcja: jp

Fundacja The Bridge rusza z „CyberSecurity Roadshow 2021–22” – największą światową konferencją o cyberbezpieczeństwie dla studentów i ekspertów. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora UŚ.

Pierwsze spotkanie będzie dyskusją ekspertów z międzynarodową społecznością studencką o kluczowych możliwościach i wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę. Wśród gości wydarzenia znajdą się:

• ambasador Jürg Lauber, ONZ OEWG,
  • generał (w st. spocz.) Keith Alexander, zarządzający NSA/dowódca US Cyber Command w administracji prezydentów Busha i Obamy, członek RN Amazon, twórca i prezes IronNet Cybersecurity,
  • Bruce Schneier, Harvard Kennedy School, kryptolog, ekspert ds. bezpieczeństwa, członek RN Tor Project,
  • pułkownik Jeffrey M. Erickson, dyrektor Army Cyber Institute, United States Military, West Point.

Spotkanie odbędzie się 31 maja br. w godz. 15.00–17.00 (CET) na fanpage’u fundacji The Bridge.

CyberSecurity Roadshow powstał dzięki dynamicznemu rozwojowi Regionalnych Cyber Labów. Działają one zaledwie pół roku, a już zdobyły światowy rozgłos, budując swoją globalną gałąź – Global Cyber Lab. Cyber Laby to zapoczątkowana w Polsce inicjatywa doceniona przez międzynarodowych ekspertów i liderów opinii w branży jako benchmark w projektowaniu i kształtowaniu interdyscyplinarnej edukacji o cyberbezpieczeństwie i wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową. Ta innowacyjna struktura stworzyła potencjał dla komunikacji i wymiany doświadczeń między ekspertami, dyplomatami i studentami.

Informacja Prasowa