Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Uroczystość 20-lecia Studiów podyplomowych Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji

17.06.2024 - 14:18, aktualizacja 18.06.2024 - 08:40
Redakcja: jp

|tekst: Justyna Przybylska|
|zdjęcia: Tomasz Grząślewicz i Agata Kołodziejczyk|

W sobotę 15 czerwca 2024 r. w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 39 odbyła się uroczystość jubileuszu 20-lecia Studiów podyplomowych Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji. Wydarzenie połączone było z rozdaniem świadectw ukończenia studiów tegorocznym absolwentom. W uroczystości udział wzięli: dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – prorektor ds. kształcenia i studentów, Paweł Ziegler – kierownik Centrum Studiów Podyplomowych, prof. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel – wieloletni Kierownik Studiów, Elżbieta Bińczyk – Wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych. Wykład jubileuszowy na temat: „Ochrona informacji niejawnych – aspekty historyczne i współczesne” wygłosił płk dr Stanisław Małecki – wykładowca na Studiach podyplomowych.

Uroczystość prowadziła dr Małgorzata Gajos-Gržetić, prof. UŚ – Kierownik Studiów.
Uroczystość była dostępna online dla byłych absolwentów Studiów.

Studia podyplomowe Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji zostały utworzone na ówczesnym Wydziale Techniki, aktualnie Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, w dniu 25.06.2003 r. Studia dają możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zabezpieczania różnych rodzajów informacji. Wiodące moduły to ochrona informacji niejawnych i ochrona danych osobowych.

Aktualnie trwa nabór na rok akademicki 2024/2025. Link do systemu Internetowej Rekrutacji Kandydata: https://irk2.us.edu.pl