Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Naukowe warsztaty w przedszkolu | 22 listopada 2022 r.

28.11.2022 - 11:18, aktualizacja 27.03.2023 - 10:06
Redakcja: magdakorbela

22 listopada 2022 r. mgr inż. Patrycja Osak z Instytutu Inżynierii Materiałowej odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu, gdzie przeprowadziła warsztaty naukowe dla dzieci.

„Warsztaty małego naukowca” miały na celu w przyjemny sposób przybliżyć dzieci do nauki: chemii, fizyki i inżynierii materiałowej.

Dzieci zapoznały się z cieczami nienewtonowskimi, poznały zasadę działania ekologicznej energii z ziemniaka oraz stworzyły „pastę do zębów dla słonia”. Wyprawiły również bal dla ducha, czyli dmuchały świeczkę bez użycia ust.

Pokaz uwieńczony został stworzeniem cukrowych potworów za pomocą proszku do zadań specjalnych. Podczas warsztatów dzieci zobaczyły również jak wygląda szkielet człowieka.

Warsztaty zostały dofinansowane z dotacji Miasta Sosnowiec.