Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Podsumowanie Oscylacji 2.0 | Ogólnopolskich warsztatów chemicznych

18.03.2024 - 09:47, aktualizacja 18.03.2024 - 14:45
Redakcja: jp

Ogólnopolskie warsztaty chemiczne Oscylacje 2.0 odbyły się w środę 13 marca 2024 r. w Katowicach w auli Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. Warsztaty były wydarzeniem zorganizowanym w trybie hybrydowym  przez trzy jednostki naukowe: Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Łódzki.

W Katowicach pokazy reakcji oscylacyjnych były prezentowane przez uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Emila Szramka oraz studentów Koła Naukowego Aqua Regia.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Liczb Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Pomysłodawcą i organizatorem był dr hab. inż. Jacek Nycz, prof. UŚ z Instytutu Chemii.

Oscylacje 2.0 można obejrzeć na kanale YT Uniwersytetu Śląskiego: https://youtu.be/g7BxqIwVBlk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji