Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Projekt PINUS | Szkoła Letnia 2023 | Fotogaleria

19.06.2023 - 16:11, aktualizacja 05.07.2023 - 14:34
Redakcja: jp

W dniach od 12-16.06.2023 r. i w dniach od 26-30.06.2023 trwały zajęcia zorganizowane  w ramach projektu PINUS | Szkoła Letnia.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach z fizyki, chemii, mechatroniki i inżynierii materiałowej. Tematy obejmowały zarówno najważniejsze odkrycia naukowe, jak i zastosowanie nauk ścisłych i technicznych w różnych dziedzinach życia oraz rozwój i badania innowacyjnych materiałów. Zajęcia było zorganizowane w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu. Wykładowcami byli pracownicy Wydziału, a także absolwenci pracujący w służbie zdrowia i nowoczesnych firmach. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość wykonywania eksperymentów i zapoznania się z aparaturą naukową.

W warsztatach i wykładach wzięło udział ponad 400 osób z takich miast jak: Bielsko-Biała, Chorzów, Cieszyn, Jaworzno, Katowice, Tarnowskie Góry, Siemianowice Śląskie, Skoczów, Sosnowiec, Świętochłowice, Zabrze.

plakat-szkola-letnia-pinus
Plakat Szkoły Letniej 2023

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki.