Rozmowa z dr Lidią Rodak o sprawiedliwości w kręgach kobiet

29.06.2022 - 11:24 aktualizacja 29.06.2022 - 11:24
Redakcja: administrator

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z dr Lidią Rodak, która kieruje projektem badawczym finansowanym przez NCN „Społeczno-prawna sprawiedliwość kobiet. Analiza kobiecych kręgów”. Rozmowa została przeprowadzona przez dr Ewę Górską z Future Law Lab na Uniwersytecie Jagiellońskim i zarejestrowana w ramach podcastu „Prawo Przyszłości”, który jest poświęcony interakcjom między prawem i naukami empirycznymi, nowoczesnymi technologiami oraz współczesnymi zjawiskami społecznymi. Dr Lidia Rodak opowiada o kierowanym przez siebie projekcie i odpowiada m.in. na pytania: Czym są kręgi kobiet? Co kręgi mają wspólnego ze sprawiedliwością? Co system prawny mógłby zyskać czerpiąc z perspektywy praktyk wykonywanych przez kobiety w kręgach?