Letnia Szkoła Doktorska SGH w Warszawie

20.03.2024 - 08:52 aktualizacja 20.03.2024 - 08:52
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Letnią Szkołę Doktorską SGH poświęconą współczesnym wyzwaniom w polityce, biznesie i gospodarce, organizowaną przez Szkołę Doktorską SGH.

Wydarzenie odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 8-12 lipca 2024 roku. Celem Letniej Szkoły Doktoranckiej SGH jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju w gospodarce. .

Wydarzenie składać się będzie z seminariów i warsztatów (łącznie 30 godzin dydaktycznych) poruszających takie zagadnienia i tematy jak:

Seminaria:

• Feministyczna polityka zagraniczna: zagadnienia i rozwój,
  • Podejścia dyskursywne i etyka analizy dyskursu,
  • Jak idee kształtują politykę i polityków?
  • Reakcje polityki społecznej na globalne sytuacje kryzysowe,
  • Jakie znaczenie mają oczekiwania społeczeństwa i jak je określić
  • Porównawcza ekonomia polityczna: Od odmian kapitalizmu do modeli wzrostu,
  • Porównawcza ekonomia polityczna: Różnorodne podejścia teoretyczne.

Warsztaty:

• Analiza narracyjna: narracje feministyczne i strategiczne,
  • Podejście oparte na sprzężeniu zwrotnym w polityce,
  • Pomiar oczekiwań w badaniach z zakresu nauk społecznych,
  • Jakie znaczenie mają oczekiwania społeczeństwa i jak je mierzyć
  • Śledzenie procesu: Jakościowa metoda badania mechanizmów przyczynowych,
  • Gromadzenie danych na potrzeby śledzenia procesów.

Seminaria i warsztaty będą prowadzone przez wybitnych i szanowanych naukowców, w tym:

• dr Annika Bergman-Rosamond, Uniwersytet w Edynburgu,
  • dr Daniel Béland, Uniwersytet McGill (Kanada),
  • dr Marek Naczyk, Uniwersytet Oksfordzki,
  • Elias Tsakas, Ph.D., Maastricht University.

Termin składania aplikacji upływa 10 czerwca 2024 roku. Dzięki dofinansowaniu z projektu STER Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) udział w Letniej Szkole Doktorskiej jest bezpłatny. Uczestnicy muszą jednak pokryć koszty podróży i zakwaterowania.

Zainteresowani doktoranci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online (dostępnego tutaj). Po wstępnej weryfikacji wybrani kandydaci zostaną poproszeni o złożenie propozycji badań doktoranckich, w których przedstawią przedmiot planowanych badań i stosowane metody. Akceptowany jest szeroki zakres tematyczny z takich dziedzin jak polityka, ekonomia czy biznes.

Prace powinny być napisane w języku angielskim i nie powinny być dłuższe niż 5 000 znaków (ok. 3 strony) łącznie ze spacjami. Każda propozycja badawcza winna obejmować następujące punkty:

• problem badawczy, którym kandydat chce się zająć,
  • teoretyczne i praktyczne powody wyboru danego tematu,
  • tło problemu w literaturze – jakie luki w wiedzy naukowej kandydat zamierza wypełnić swoim projektem badawczym,
  • wstępny zestaw hipotez badawczych,
  • opcjonalnie – model graficzny ilustrujący zmienne uwzględnione w badaniu, ich relacje i hipotezy badawcze,
  • proponowane metody badawcze do testowania hipotez badawczych.

Pytania można kierować na adres email: ds-conference@sgh.waw.pl Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie: https://doctoral-internationalisation.sgh.waw.pl/sgh-doctoral-summer-school-contemporary-challenges-politics-business-and-economy