Wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze. WPiA UŚ na 4. miejscu!

02.04.2024 - 18:35 aktualizacja 02.04.2024 - 18:36
Redakcja: redaktorkam

Na konferencji zorganizowanej 12 marca br. przez Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara, z przedstawicielami Ministerstwa spotkali się dziekani wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych, aby omówić wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze w 2023 roku.

W zestawieniu przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości na 6058 studentów z 54 polskich uczelni (25 publicznych i 29 niepublicznych) i z 8 uczelni zagranicznych, którzy w 2023 roku przystąpili do egzaminów wstępnych na aplikację  adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą absolwenci Uniwersytetu Śląskiego zajęli wysokie 4 miejsce.

Studenci i Studentki, którzy w 2023 r. ukończyli studia prawnicze i jesienią ubiegłego roku przystąpili do egzaminu uzyskali bardzo wysoki wynik 73,5%, plasując się tuż za absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego (73,9%).

Jesteśmy dumni i gratujemy Absolwentkom i Absolwentom oraz Nauczycielkom i Nauczycielom akademickim!

Pełna informacja na stronie MS.