Letnia Szkoła Europejskiej Lingwistyki Prawniczej Uniwersytet w Kolonii

18.04.2024 - 10:28 aktualizacja 18.04.2024 - 10:28
Redakcja: izabelamaculewicz

Letnia Szkoła Lingwistyki Prawniczej w Kolonii (CSS-ERL) daje możliwość zrozumienia prawnych i językowych aspektów procesu legislacyjnego UE. W tym celu uczestnicy przyjrzą się aktualnemu projektowi legislacyjnemu Parlamentu Europejskiego i Rady, stosując podejście transdyscyplinarne.

W nadzorowanej fazie przygotowawczej zostaną przedstawione materiały źródłowe i w małych grupach opracowane własne analizy, a następnie uczestnicy wezmą udział w części kursu przez doświadczonych praktyków z instytucji UE którzy dostarczą szczegółowych informacji na temat wniosku ustawodawczego i jego wielojęzycznych aspektów. Podczas tej części kursu uczestnicy opracują (kompromisowe) propozycje i przedstawią je do dyskusji na posiedzeniu plenarnym.

Językiem roboczym jest angielski.

Za udział w Letniej Szkole i przesłanie eseju uczestnicy otrzymają certyfikat.

Aplikacja:

• Kierunki Studiów:
    – Prawo, od 3 semestru, w szczególności: kierunki międzynarodowe i europejskie – europejska lingwistyka prawnicza – językoznawstwo ogólne – translatoryka
  • Umiejętności Językowe:
    – Język angielski przynajmniej na poziomie B2 i inny język urzędowy UE, znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem dla studentów zagranicznych.
  • Zainteresowania:
    -Unia Europejska, w szczególności prawodawstwo UE
    -polityka międzynarodowa,
    -prawo porównawcze i praca wielojęzyczna.
  • Dokumenty Aplikacyjne:
    -list motywacyjny,
    – CV wraz z dokumentami uzupełniającymi,
    – certyfikaty językowe (w jednym dokumencie pdf).

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2024 roku. Koszty związane z CSS-ERL zostaną pokryte, za wyjątkiem kosztów podróży.

Wszelkie zapytania należy kierować na adres email:ss-erl@uni-koeln.de

Szczegółowy harmonogram znajduje się w pod poniższym linkiem: Letnia_Szkoła_Europejskiej_Lingwistyki_Prawniczej