Spotkanie z Prokuratorem Michałem Binkiewiczem ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia

19.04.2024 - 11:03, aktualizacja 19.04.2024 - 11:03
Redakcja: izabelamaculewicz

Prokurator Michał Binkiewicz ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia przeprowadzi spotkanie zatytułowane „Od aplikanta do niezależnego prokuratora„.

Podczas prelekcji Prokurator stowarzyszenia przedstawi zalety i wady tego pięknego, aczkolwiek trudnego zawodu, omawiając przebieg i warunki aplikacji prokuratorskiej, różnice pomiędzy statusem asesora prokuratury a pozycją prokuratora, jak również codzienną rzeczywistość pracy w Prokuraturze. Podzieli się również doświadczeniami z prowadzenia postępowań przygotowawczych, a także zdobytymi na sali sądowej.

Prokurator Michał Binkiewicz swoje obowiązki służbowe wykonuje w 1 Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W codziennej pracy zajmuje się przestępczością narkotykową, sprawami zabójstw i przestępstwami urzędniczymi.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia w godzinach od 10:00 do 11:30 w auli nr 3.  Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt mailowy z p. Beatą Kasprowicz beata.kasprowicz@us.edu.pl