Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Międzynarodowa konferencja AFGS 2021 w Hong Kongu

23.12.2021 - 15:19 aktualizacja 23.12.2021 - 15:19
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

W dniach 6-7 grudnia 2021 roku odbyła się Conference Asian Forum on Graphic Science 2021 organizowana przez The Hongkong Polytechnic University. Ze względu na sytuację epidemiologiczną miała formę webinarium.

AFGS to konferencja poświęcona głównie grafice cyfrowej, biorą w niej udział głównie kraje azjatyckie. Jednym z partnerów projektu Game Lab – International Laboratory for Game Studies  Design jest Tokyo University of Technology i to dzięki rekomendacji jego profesorów zostaliśmy zaproszenie do zaprezentowania projektu Game Lab.

W ramach AFGS 2021 była zorganizowana samodzielna sekcja pn. Game Lab Challenge Workshop & Virtual Gallery w trakcie której przedstawiono 7 prezentacji 12 wykładowców z partnerskich uczelni z Japonii,  Meksyku, USA, Belgii, Niemiec, Republiki Czeskiej i Polski.

Zaprezentowano także relację z realizacji zadania SZTUKA prezentując pracę 17 artystów w formie dokumentacji z wystawy stacjonarnej pt. „Industrialny Pejzaż” zrealizowanej w Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach oraz zbudowana na potrzeby projektu Virtual Gallery NAWA do prezentacji prac multimedialnych.

Dodatkowo do sesji głównej AFGS2021 zaproszono koordynatorkę projektu prof. Małgorzatę Łuszczak z Uniwersytetu Śląskiego i profesora Kunio Kondo z Tokyo University of Technology w celu zaprezentowania całego projekt Game Lab.

W konferencji poza naukowcami i artystami wzięło udział kilkudziesięciu studentów z Polski i uczelni partnerskich.

return to top