Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
absolwent
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Mirosław Cichy - Nasi Absolwenci

fot. tvp.pl

Absolwent politologii ze specjalnością dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz telewizyjny, sprawozdawca parlamentarny i publicysta.

Pracę w mediach rozpoczął w 1990 roku w redakcji Polskiego Radia Katowice. Następnie pracował w RMF FM i Radiu Plus. Od 2000 do 2002 roku kierował katowickim oddziałem dziennika „Puls Biznesu”. Od 2003 do 2016 roku był związany z Telewizją Polską, najpierw z katowickim oddziałem TVP, a od 2007 z TVP INFO, gdzie prowadził poranne rozmowy z politykami. Od 2009 roku pracował w redakcji „Panoramy”, a od 2013 prowadzł program informacyjny Polonia 24 w TVP Polonia. Specjalizuje się w publicystyce politycznej. Jest laureatem „Złotego Pióra”, przyznawanego przez Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach, oraz „Ostrego Pióra”, przyznawanego przez BBC.

Jest laureatem nagród: „Złote Pióro” w 2002, przyznawanej przez Regionalne Centrum Biznesu w Katowicach oraz „Ostre Pióro” w 2005, przyznawanej przez BCC. Wywalczył także tytuł II Wicemistrza Polski w Rajdach Samochodowych Dziennikarzy w 1996 w klasie Cinquecento.

return to top