• Polish
Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych

„From the Grassroots to Policy and Back: Putting Just Transition to Practice” – konferencja

26.10.2022 - 09:43 aktualizacja 26.10.2022 - 10:28
Redakcja: OO

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję „From the Grassroots to Policy and Back: Putting Just Transition to Practice”, organizowaną przez Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Just Transition Research Collaborative. Konferencja organizowana przez Łukasza Trembaczowskiego odbędzie się 28 października 2022 roku w Katowicach w budynku Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA). Konferencja rozpoczyna się o godzinie 9.30.

Konferencję swoją obecnością i przemową uświetni prof. Jerzy Buzek, a pierwszy wykład wygłosi prof. Alexandra Harrington. Udział w konferencji zgłosiło ponad 30 uczestników, którzy przedstawią swoje wystąpienia w sześciu panelach.

Tematyka konferencji poświęcona jest problematyce sprawiedliwej transformacji ze szczególnym uwzględnieniem studiów przypadków z różnych miejsc świata i Europy, różnych przemysłów (jak automotive, produkcja plastików oraz najczęściej przywoływany przemysł wydobywczy) oraz na poziomie teoretycznym różnym rozumieniom koncepcji sprawiedliwej transformacji. Nie jest zaskakująca szczególna uwaga poświęcona w wystąpieniach górnictwu i regionom górniczym, jednak równie istotne jest to, że bogactwo tematyczne wystąpień wyraźnie wskazuje, iż nie można sprowadzać kwestii sprawiedliwej transformacji wyłącznie do górnictwa.

Więcej informacji na temat wystąpień można znaleźć w programie wydarzenia (pobierz plik w języku angielskim).

mężczyzna wygłaszający wykład

fot. Pexels.com