Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE

Premiera monografii pt. „Internet and New Technologies Law. Perspectives and Challenges”

02.12.2021 - 11:35 aktualizacja 26.01.2022 - 11:43
Redakcja: OO
Tagi: IGF, monografia

Publikacja pt. „Internet and New Technologies Law. Perspectives and Challenges” jest efektem projektu naukowego pod taką samą nazwą, kierowanego przez dr. hab. Dariusza Szostka, prof. UŚ oraz prof. Mariusza Załuckiego. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach działań Wirtualnej Katedry Etyki i Prawa, której Uniwersytet Śląski jest członkiem. Publikacja została wydana nakładem prestiżowego niemieckiego wydawnictwa NOMOS.

W monografii badacze z pięciu kontynentów (Australii, Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej oraz Europy) wskazują na zagrożenia przyszłości internetu i proponują rekomendacje dla działań ONZ. W gronie naukowców znalazło się wielu pracowników z Uniwersytetu Śląskiego: prof. dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk, dr hab. Monika Jagielska prof. UŚ, dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, dr Gabriela Bar oraz mgr Magdalena Stryja. Więcej o monografii można przeczytać na stronie wydawnictwa NOMOS.

Premiera monografii odbyła się podczas Szczytu Cyfrowego ONZ 6 grudnia 2021 roku.

Materiał filmowy dot. monografii

otwarta książka