Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

NagrodPolskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych

18.10.2021 - 08:09 aktualizacja 18.10.2021 - 09:18
Redakcja: Maciej Bisaga

Prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ, wraz z trzema badaczami z innych instytucji naukowych, otrzymał nagrodę zespołową za wyjątkowe osiągnięcie naukowe. Nagrodę przyznało Polskie Stowarzyszenie Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych za publikację monografii p.t. „Miasta i ich mieszkańcy w obliczu wyzwań adaptacji do zmian klimatu”.

 

Ksiązka „Miasta i ich mieszkańcy w obliczu wyzwań adaptacji do zmian klimatu” ukazała się nakładem PAN w kwietniu 2021 r.

Autorami nagrodzonej monografii są:
 dr Paulina Legutko (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie),
 dr Agnieszka Rzeńca (Uniwersytet Łódzki),
 prof. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
 dr Agnieszka Sobol (Instytut Rozwoju Miast i Regionów).

Nagrodzoną książkę uzupełnia cykl podcastów, czyli inspirujących rozmów z naukowcami, ekspertami, samorządowcami i aktywistami miejskimi. Prowadzący i goście serii podcastów starają się odpowiedzieć w nich na pytanie: Jak aktywnie działać w miastach na rzecz ochrony klimatu?

Link do podcastów : https://soundcloud.com/unilodz/sets/rozmowy-o-klimacie-w-miastach?utm_source=clipboard&utm_campaign=wtshare&utm_medium=widget&utm_content=https%253A%252F%252Fsoundcloud.com%252Funilodz%252Fsets%252Frozmowy-o-klimacie-w-miastach

return to top