Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konferencja Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu – NARBAC 2022

10.02.2022 - 11:38 aktualizacja 08.03.2022 - 14:39
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: klimat, konferencja, narbac, zmiany klimatyczne

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu – NARBAC 2022 organizowaną przez Instytut Biologii i Nauk o Ziemi, Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z partnerem Słowińskim Parkiem Narodowym oraz Narodowym Uniwersytetem „Czernihówski kolegium” imienia T.G. Szewczenki.

Konferencja została zaplanowana w formie stacjonarnej w dniach 20–23 września 2022, w budynku Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy ulicy Bohaterów Westerplatte 64.

 

Jest to okazja na udział w interdyscyplinarnym, międzynarodowym spotkaniu poświęconym przeszłym i obecnym zmianom klimatycznym oraz ich oddziaływaniu na środowisko naturalne w aspekcie uwarunkowań społeczno-ekonomicznych stref granicznych, obejmujących zarówno granice państw, województw, miast, obszarów chronionych, jak również ekosystemów wodno-lądowych.

 

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli nauki, pracowników obszarów prawnie chronionych, przedstawicieli samorządów lokalnych, sektora gospodarczego oraz mieszkańców. Dyskusja w tak szerokim gronie pozwoli na ocenę dynamiki zmian ekosystemów granicznych w warunkach zmian dotyczących całej planety oraz na wymianę lokalnych doświadczeń.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym poniżej komunikacie.

Zdajemy sobie sprawę, że trudna sytuacja epidemiczna może nie ulec poprawie do września i organizacja konferencji w formie stacjonarnej nie będzie możliwa. O wszystkich zmianach organizatorzy będą Państwa informować na bieżąco.

Kontakt z Komitetem Organizacyjnym możliwy jest za pośrednictwem e-mail: konferencja.narbac@apsl.edu.pl.

 

 


Pliki:
Komunikat
Formularz zgłoszeniowy do udziału w konferencji

return to top