Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Klub Myśli Ekologicznej: inicjatywa Dzikie Karpaty

06.10.2022 - 09:09 aktualizacja 06.10.2022 - 09:09
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: dzikie karpaty, ekologia, karpaty, klub myśli ekologicznej, ochrona przyrody, puszcza karpacka, środowisko
We wtorek, 18 października o 17:30 odbędzie się 79. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej. W Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będziemy gościć aktywistów Inicjatywy Dzikie Karpaty, którzy od wielu lat poprzez różne akcje w terenie działają w kierunku powstania Turnickiego Parku Narodowego. Tematem spotkania będzie „Co nam grozi, jeśli nie uratujemy Puszczy Karpackiej?”.

Wydarzenie możecie też śledzić online na Facebooku i kanale YouTube.
Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) i dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot).

O naszych Gościach:
Łukasz Synowiecki – z wykształcenia pracownik socjalny, zainteresowany od najmłodszych lat biologią i podróżami. Aktywista Obozu dla Puszczy, Inicjatywy Dzikie Karpaty i ruchów antyłowieckich.
Od lat związany z Podlasiem, od 7 lat mieszka w Puszczy Białowieskiej.
Ewelina Głowacka – absolwentka literaturoznawstwa i filozofii, od kilku lat zaangażowana w obronę przyrody, współorganizowała strajki klimatyczne, a obecnie działa w Inicjatywie Dzikie Karpaty.

• Klub Myśli Ekologicznej
  • Metropolia GZM