Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konkurs „Młodzi dla przyszłości Śląska”

13.10.2022 - 07:23 aktualizacja 13.10.2022 - 07:23
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: konkurs, młodzież, projekty, śląski festiwal nauki, stoisko pokazowe
Konkurs „Młodzi dla przyszłości Śląska” skierowany jest do tych osób, które na co dzień pracują z młodzieżą nad konkretnym projektem badawczym i chcieliby się nim pochwalić. Poszukujemy kreatywnych, oryginalnych i innowacyjnych pomysłów na to jak „Nauka zmienia życie”. Preferujemy, aby prezentowane projekty miały formę stanowiska pokazowego i były pewnego rodzaju prototypami rozwiązań na to, jak nauka wpływa na nasze życie.
Mile widziane będą propozycje dotyczące środowiska lokalnego i problemów naszego miasta (Katowice) wraz z odpowiedzią na pytanie, jak można je naprawić. Zależy nam na głosie młodzieży wobec tego co dzieje się w naszym regionie.

Najlepsze propozycje szkolne zostaną włączone do programu 6. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, a ich autorzy znajdą się w gronie wystawców w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 5 grudnia 2022 r.
Szczegółowe informacje określające zasady konkursu znajdą Państwo w regulaminie.

Nabór zgłoszeń trwa do 24 października br. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Czekamy na Państwa zgłoszenia i zachęcamy do konsultacji w sprawie zgłoszeń konkursowych.

img

REJESTRACJA DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Warunkiem uczestnictwa grup zorganizowanych w Festiwalu będzie wcześniejsza rejestracja wejścia do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, którą rozpoczniemy w drugiej połowie października. Na podstawie tej rejestracji grupy mogą wziąć udział w większości festiwalowych aktywności. Jedynie na część z nich (warsztaty i wydarzenia specjalne) będzie obowiązywała dodatkowa rejestracja. O wszystkich szczegółach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

 

NABÓR PROMOTORÓW ŚFN KATOWICE

Zachęcamy Państwa również do aktywnej promocji Festiwalu w swoich szkołach. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób pełniło rolę Promotora Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Nabór również rozpoczniemy w najbliższym miesiącu.

 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl oraz do odwiedzenia strony 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

return to top